rzezby jezusa frasobliwego

rzezby jezusa frasobliwego

African Football- chronologię tragedii na i poza pole gry

Profesjonalne piłki nożnej jako sportu wyczynowego miał swój udział nieuczciwej tragedii na przestrzeni lat. Oprócz tragedii na polu gry, widzowie nie zostały oszczędzone również.

najciemniejszy dzień Afryki w piłce nożnej, chyba pozostaje katastrofie samolotu 27 kwietnia 1993 roku, kiedy to 18 członków reprezentacji Zambii i 12 członków załogi zginęło techniczne i gdy ich samolot spadł do morza u wybrzeży Gabonu.

Tragedia przecina kontynentach, a fakt ten został potwierdzony podczas meczu ligi pomiędzy Kaizer Chiefs i Orlando Pirat. Panika na Ellis Park Stadium w Johannesburgu spowodowało śmierć 43 osób, w najgorszej katastrofy w historii sportu RPA.

Afryka znów świadkiem kolejnej tragedii sportowego kiedy miejscowy mecz League pomiędzy Lupopo i TP Mazembe w dniu 30 kwietnia 2001 roku, doprowadził do śmierci 14 osób w czasie paniki po tłum kłopoty w dużym meczu ligi w mieście Lubumbashi w Demokratycznej Republice Kongo. Nigeryjski rodziny sportowego świadkami jednego z najbardziej przerażających tragedii piłkarskich w dniu 23 grudnia 2008 roku, kiedy piłkarze amatorzy dziewięć samic i dwa wagony zostały spalone na śmierć w katastrofie auto na drodze z Jos, stanu Plateau.

rzezby jezusa frasobliwego

Łzy smutku ledwie wyschły, gdy 15 członków amatorskiej drużyny, F.C Jimeta ze stanu Adamawa, Nigerii, zmarł w innym wypadku samochodowym w dniu 26 stycznia 2009 r.

Dwanaście z martwych byli gracze, podczas gdy pozostałe trzy były trenerzy.

Ciężkie ciepło i przeludnienie spowodowały śmierć 4 kibiców na mecz ligowy pomiędzy Ghany Asante Kotoko i sercach Oaks w Kumasi w niedzielę 8 lutego 2009.

W dniu 21 http://harmoniasmakow.pl/sosy-ostre lutego 2009 roku, 13 Fani piłki nożnej z Nigerii Premier League bocznej Ocean Boys FC z Yenegoa zginęło od osób podejrzanych być kultysta, na ich drodze, aby uczestniczyć w meczu Premier League z udziałem ich drużyny i Bayelsa United na stadionie Ughelli Township w Delta State, Nigeria.

deska z kompozytu
– autor artykułu