rzezby lodowe olsztyn 2014

rzezby lodowe olsztyn 2014

A History of Nike – More Than butów do biegania

Przez ponad pięćdziesiąt lat, Nike jest jednym z najbardziej znanych i najbardziej cenionych firm obuwniczych wszechczasów, specjalizujący się w sporcie i buty do biegania. Jednak, podobnie jak większość firm, zaczęli małe.

W 1964 roku została założona przez Nike track-and-field lekkoatleta Phillip Knight, szuka sposobu, aby zarobić na http://www.lanista.pl/pl/ życie.http://podejdzblizej.eu/psycholog-dzieciecy/ Firma, pierwotnie znany jako Blue Ribbon Sports, ale ich start sprzedaży Tiger buty do biegania, importowane z firmy Onitsuka w Japonii. Zrobili większość sprzedaży z samochodu po utwór spełnia. Wkrótce został dołączył w tym przedsięwzięciu przez jego trener Bill Bowerman, toru, który szukał w wyższej jakości buty toru dla swoich sportowców.

Tygrysy sprzedawane szybko, a firma burgeoned wkrótce zatrudniania pracowników etatowych i otwierając swoją pierwszą lokalizację. Przez 1971, Blue Ribbon Sports zrobił ponad milion dolarów i był gotowy, aby przenieść się na własną rękę. Ich pierwszy oryginalny but został nazwany Nike, nazwany na cześć greckiej bogini zwycięstwa. Był on również pierwszą wyposażoną Nike słynną marką „szum”, zaprojektowany przez Carolyn Davidson. Co ciekawe, rycerz pierwotnie nie obchodzi dla symbolu, mówiąc: „Nie kocham go, ale będzie rósł na mnie.”

Pierwszy własny zaprojektowane buty Nike był wafel podeszwie Księżyc buta, po raz pierwszy w roku 1972. Poszukując nowego jedynym, który dostanie lepszą przyczepność na torach uretanowe, Bowerman znaleźć inspirację w gofrownica gospodarstwa domowego, i wykorzystał je kształtować pierwszą podeszwę , Inne wczesne innowacje Nike zawierała nylon blatem butów do biegania i miękka podeszwa środkowa, która pokrywała całą długość buta.

Do roku 1978, Blue Ribbon Sports oficjalnie zmieniło to nazwa firmy Nike, a sprzedaż była boom.

– autor artykułu