rzezby inspirowane mitologia

rzezby inspirowane mitologia Ponadto, z powodu upału, wyścig rozpoczął się o zachodzie słońca, a nawet miał być prowadzony przez przenośny koncentrator tlenu rzymskich sił zbrojnych trzyma się pochodnie w ciemności. Wspomniany poprzedni mistrz olimpijski maraton Alain Mimoun, w wieku 39, wykończone 34-ci w 2-31: 20,0. Jako zwycięzca w Melbourne 35-letni Mimoun skończył w stosunkowo powolny 2-25: 00

Abebe Bikila urodził się 7 sierpnia 1932 roku w Jato wieś w Semien Shewa (~ Północna Shewa) Strefa prowincji Amhara w Etiopii. W konkurencyjnym biegacza Bikila wynosiła około 130 funtów (60 kg), bardzo smukłe przy wysokich 5 ’10 „(1.77m). Synem Oromo pasterza, Bikila był w ostatniej chwili dodatek do Etiopii reprezentacji olimpijskiej. Bikila miał przeniesiony z Jirru wsi na początku 1950 roku po opuszczeniu swojego ojca i dołączając matkę w Addis Abebie. Bikila stał pod wrażeniem miasta, a przede wszystkim schludnie ubrany i precyzyjnych i zdyscyplinowanych Imperial ochroniarzy. On by przyłączyć się do siły i stał się prywatnym w 1956 Abebe miał jako dziecko była znana, aby być dobrym pływakiem, zręczny jeździec i hokeista guna.

O zbliżających się Igrzysk Olimpijskich, preferowany 1960 uczestnik maratonu Wami Biratu niedawno złamał kostkę z gry w piłkę nożną i Bikila został dodany do reprezentacji tuż przed samolotem do Rzymu, by odejść. Legendarny Mamo Wolde kto wygra olimpijski srebrny / złoto i brąz, później w 1968 i 1972 roku odpowiednio byłoby również olimpijczyk w Rzymie, gdzie będzie czwartym w 10000m finału.

Jeśli chodzi o Bikila, ostatni minut niedogodności zaangażowane również sponsorem buta Adidas nie wystarczy buty pozostawione skorzystać sportowców. Najbliżej bucie wielkości były słabo montażu i niewygodne, że dwie godziny przed biegiem maratońskim Bikila postanowił biegać boso – podobnie jak on trenował w domu dla rasy.

Gemar Balloons
– autor artykułu