rzezby figuralne tworczyni

rzezby figuralne tworczyni W następnym roku wygrał w Zarautz (Zarauz) Maraton w Barcelonie, kończąc w 2-20.28.8. W dniu 30 października 1966 roku w Seulu w Korei Południowej Marathon, Bikila był Victor 2-17.04. Oprócz Boston Marathon 1963, Abebe Bikila wygrał we wszystkich maratonach, że brał udział w.

Bikila po 36 roku życia, nie wydaje się w Mexico City w 1968 Igrzyska Olimpijskie. Zaledwie kilka dni przed maratonem w Meksyku, tuż przed biegiem drogowym szkolenia, Bikila wyrażone strzeżone zaufania:

„Oczywiście, że spodziewać się wygrać tutaj, nigdy nie czułem się lepiej …. Wszystko może się zdarzyć w tak długim wyścigu … Wierzę, że jeśli ktoś może mnie pokonać, będzie to jeden z moich rodaków – Mamo Wolde lub Marawi Gabru „(” Third Bikila Szuka Marathon „w Montreal Gazette: 2 października 1968). W tym samym duchu, Bikila wyrażona że warunki wysokogórskie, które symulowane warunki w swojej rodzimej Etiopii sprzyjałby zawodnikom.

Ale ostatecznie złamania stres uniemożliwiłyby Bikila z coraz imponujące. Był chory w łóżku, na cztery dni przed uruchomieniem wyścigu. Rzucił się na około 6 mil do maratonu. Zamiast tego, przyjaciel i kolega kolega Mamo Wolde (ironicznie również 36 lat) wygrał – to ustanowienie trzech kolejnych zwycięstw etiopskie w maratonie na igrzyskach olimpijskich – bezprecedensowy wyczyn krajowej i międzynarodowej! Wolde wykończone w 2-20: 26,4, więcej niż trzy minuty wyprzedza runner-up Kenji Kimihara Japonii. Drugi nadzieja Etiopii, Gabrou Merawi [Marawi Gabru] (też w wieku 36), był szósty.

Jednak 22 marca 1969 będzie tragiczny dla Bikila. Podczas jazdy w nocy w swoim Volkswagen Beetle, on skręcił, aby uniknąć nadjeżdżającego pojazdu i jego beetle spływały rowu. Jego szóste i siódme stało biuro księgowe gdynia zwichnięte kręgi i Bikila został sparaliżowany. Pomimo wszystkich opieki medycznej, w tym od Stoke Mandeville Hospital w Anglii, Bikila był w stanie ponownie wykorzystać swoje nogi.
endokrynolog poznań
– autor artykułu