rzezby chrzescijanskie w polsce

Abebe Bikila- świecie najbardziej legendarnych Maratończyk, Podwójne Olympic Marathon Zwycięstwa i World Records

Etiopczyk Abebe Bikila legendą był pierwszy rekord świata Afryki łamanie zawodnik / maratończyka i pierwszej Etiopii i pierwszy Afryki Subsaharyjskiej złoty medalista olimpijski. On również zostać pierwszym Olympic dwukrotnie złoty medalista w Afryce i dwukrotnie światowej łamanie sportowcem. Nikt inny na świecie, zdobył dwa złote medale olimpijskie w maratonie, jednocześnie łamiąc rekord świata! Dane statystyczne i honory iść dalej i dalej, a wiele struktur i trofea istnieje na cześć nieskończenie niezapomniany Abebe Bikila.

Dla wielu Bikila ogólnie był pierwszy maraton olimpijski złoty medalista Afryka „. Jednak kontynentalne Afryki Alain Mimoun (Alain Mimoun O’Kacha) Algierii, który był wówczas kolonią Francji wygrał maraton złoty medal na poprzednich Igrzyskach Olimpijskich w 1956 roku w Melbourne Mimoun został wymieniony jako konkurenta dla Francji w całej jego karierze legendarnego biegu podczas których zdobył jeden złoty medal olimpijski, trzy olimpijskie medale srebrne i cztery Igrzyska śródziemnomorskie złote medale. A jeszcze przed Mimoun, był urodzony w Algierii Ahmed Boughera El Ouafi który zdobył złoto olimpijskie w maratonie w Amsterdamie w Amsterdamie, ale uważał się francuskiego. 1956 Olympic wygrana przez Mimoun przywrócił uwagę na Boughera El Ouafi który następnie miring w biedzie!

W 1960 roku igrzysk olimpijskich w Rzymie w dniu 10 września, Bikila który wcześniej nigdy nie prowadził maraton poza Etiopią i nie zaczną konkurencyjnych dopóki miał 24 lat, ukończył kurs w rekordzie świata 2hrs-15min: 16.2secs. Dotychczasowy rekord świata odbyła Siergiej Popow (2-15): 17,0 Związku Radzieckiego. Rome 1960 maraton Oczywiście był dość starając z http://ctpb.szczecin.pl/terapia-par-i-malzenstw/ważywszy, że boso Bikila miał do czynienia z silnie brukowanym dróg Rzymie.
http://www.fizjobalance.pl/rehabilitacja/
– autor artykułu