rzezba jozefa poniatowskiego

Za pierwszy kwartał wyścigu Abebe był za, ale w odległości oka wiodącego pakietu. On przyspieszyć i po jednej trzeciej odległości dopadł wiodącego pakietu, który obejmował Aurele Vandendriessche (van den Riessche) Belgii, Arthur Kelly (Wielka Brytania) i Rhadi Ben Abdesselam (Maroko). W połowie wyścigu, było Rhadi i Bikila w czołówce i działa side-by-side. Ale Abebe nie wiedział, że był to Rhadi że został ostrzeżony o!

Przed wyścigiem, fińsko-szwedzki trener Bikila Major Onni Niskanen którego głównym obowiązków należało założyć etiopskiego Imperial Guard, w którym Bikila była prywatna, wskazany Bikila, że ? torby zakupowe bawełniane?jednym z jego głównych konkurentów byłby marokański Rhadi który został przydzielony do noszenia ” 26 „na jego bib. Jednak Rhadi tajemniczo nie nosił jego czarne maraton śliniaczek i zamiast sobie regularnie przypisany swój ślad (on również startował w 10000m) szelkach, że został zaliczony „186.” Rhadi nawet nie zostały wymienione w programie maratonu!

Jako rasa postępuje, Bikila wyszukiwane i spojrzał w distance.for zawodnik numer „26”, jak zdał innych sportowców. Bikila był nieświadomy, że zawodnik numer „186” i działa obok niego po dwa stworzył dość znaczącą przewagę od reszty stada faktycznie Rhadi. Na trzech mil pod koniec wyścigu, dwóch pobiegł obok siebie na szyję, dekolt. Ćwierć mili ku końcowi, Bikila rozpętał sprint do mety po uzyskaniu znacznej odległości od Rhadi! Bikila wygrał prawie 200 jardów od Rhadi, pokonując pole z 75 mężczyzn. Pod koniec wyścigu, Bikila nadal wyglądała świeżo i prowadził dość obok mety. On exercisingly przeciągnął się i skoczył w górę iw dół po wyścigu, a później stwierdził, że byłby zdolny do utrzymania takiego samego tempa przez dziesięć więcej mil. Bikila niewątpliwie byłaby obniżona dodatkowo rekord świata.

Zapytany przez Johna Underwood (1965: 4), dlaczego Bikila już biegł boso w Rzymie, major Onni Niskanen by rok później uwaga: